Përbërësit:

• 1 qepë, e prerë imët

• 2 lugë vaj ulliri ose vaj perimesh

• 400 g kofshë pule, e prerë në kube

• 3 karrota (300 g), te pastruara nga levorja dhe të copëtuara

• 300 g patate të reja, të copëtuara

• 1 kub supe (mish pule) i zier në 500 ml ujë të vluar

Përgatitja:

kasero-lepule

1. Skuqni qepën në vaj derisa të zbutet pastaj shtoni pulën.

2. Vendosni në një enë tave dhe mbi këtë masë shtoni karrotat dhe patatet e reja.

3. Piqni në furrë, në 180 ° C për një orë, ose derisa pula të jetë gatuar mirë.

4. Bluani të gjithë përbërësit së bashku.