Përbërësit:

  • 1 kokërr mesatare panxhar i kuq
  • Karrota, e qërruar dhe e copëtuar
  • 1 patate mesatare e bardhë
  • 1 kungull i njomë
  • 1 lugë gjelle qepë e copëtuar
  • gjysmë speci jeshil

Pregatitja:

  1. Qeroni të gjitha perimet dhe copëtojini në kuba të vegjël.
  2. Hidhini perimet në një tenxhere dhe mbulojini ato më lëng mishi dhe pak mish nëse dëshironi ( dhe nëse bebi ka moshën për mish)
  3. Lërini të ziejnë derisa të trashet lëngu, rreth 30-45 min dhe më pas lërini të ftohen pak.
  4. Me një blender përziejini të gjithë përbërësit në një pure të butë dhe shërbejani bebit.

Të dhënë mbi recetën :

?????????Mosha: 6 deri në 10 muajsh

Pa gluten

Asnjë Përbërës i Shtuar Qumështi

Asnjë Përbërës i Shtuar Veze

Vakt kryesor

Përmban: perime.