Përbërësit:

  • 200g kungull portokalli, apo kungull i njomë
  • 1 karotë mesatare
  • 4 patate të reja
  • 1 lugë e vogël trumzë e copëtuar, e freskët
  • 1 lugë Vaj ulliri

 

Pregatitja:

  1. Qeroni kungullin dhe priteni në feta të trasha. Qeroni karrotat dhe patatet në copa të vogla.
  2. Në një tigan me ujë të valuar hidhni një lugë vaj ulliri dhe shtoni perimet.
  3. Lërini të ziejnë për rreth 20-30 min dhe më pas shtoni trumzën për të gatuar perimet dhe përziejeni në blender për të përfituar një pure të butë.

 

Të dhëna mbi recetën:

Baby food; Carrot Baby Pap, selective focus

Për mosha: 4 deri në 6 muajsh

Pa gluten

Vegjetarian

Asnjë Përbërës i shtuar i qumështit

Asnjë Përbërës i Shtuar Veze

Vakt kryesor.

Përmban: Perime