Përbërësit:

• 2 lugë krem orizi

• 1 kungulleshkë

• 1 karrotë

• 1 lugë të vogël vaj ulliri

• 1 lugë të vogël djath i grirë

Përgatitja:

kungulleshe-karrote

1. Pastrojmë kungulleshkën dhe karrotën, i largojmë lëvoren dhe i presim në copa, duke i lënë të vlojnë për 20 minuta.

2. E filtrojmë lëngun nga zierja, ndërsa masën nga lëngu e hedhim në blender për të fituar purenë.

3. Puresë i shtojmë 200 ml nga lëngu i filtruar, kremin e orizit, vajin e ullirit dhe djathin e grirë.