Përshtypje – Testimonials

Në këtë faqe do të gjeni të gjitha përshtypjet dhe rekomandimet e nënave mbi Trajnimet e Gjumit dhe Konsulencat e Laktacionit.

 

Niko tani fle vete ,fle ne dhomen e tij ,ne krevatin e tij dhe pa u tundur fare

Para disa muajsh jam bere mami per here te pare.Kur mora vesh se do behesha nene u emocionova pa mase ,mendoja cdo sekond per bebush tim ,i cili po rritej brenda meje.Mendoja se si do e rrisja, si do e ushqeja ,si do e vendosja ne gjume ...mendoja gjithcka.
31.01.2015 ishte dita e shumepritur kur Niko erdhi ne jete e bashk me gezimin,lumturin e pa pershkrueshme solli edhe te qarat,oret e vona per gjume.Si nje mami e re frika ndaj cdo gjeje me beri qe ta perkedhel edhe me shume se sa duhej kjo gje jo vetem qe po me torturonte cdo dite por edhe Niko nuk ishte i qet.Ai flinte me mamin,qante gjithe diten nuk flinte pothuajse fare donte te tundej dhe te rinte ne gji.Rastesisht ndodhi nje mrekulli...Po shikoja faqen Bota e Bebave aty lexova rreth trajnimit te gjumit.Ishte hera e pare qe e degjoja menjeher kontaktova dhe mora informacion.Pas dy ditesh nisa trajnimin e djalit...dhe e dini cfar???Une ia dola!!!
Cuditem edhe me veten pasi fillimisht nuk kisha aspak shpres por fale jush Bota e Bebave une sot ndihem e lumtur.Niko tani fle vete ,fle ne dhomen e tij ,ne krevatin e tij dhe pa u tundur fare.Fal jush une sot kam kohe te merem me veten,shpin me birin tim me gjithcka dhe cdo gje qe me kishte munguar per kaq muaj.Ju jam mirenjohese per ndihmen qe me ofruat.
Ticiana you are the best!
Niko&mami te perqafon nga larg

Silvana Micka

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T10:59:56+00:00

Silvana Micka

Para disa muajsh jam bere mami per here te pare.Kur mora vesh se do behesha nene u emocionova pa mase ,mendoja cdo sekond per bebush tim ,i cili po rritej brenda meje.Mendoja se si do e rrisja, si do e ushqeja ,si do e vendosja ne gjume ...mendoja gjithcka. 31.01.2015 ishte dita e shumepritur kur Niko erdhi ne jete e bashk me gezimin,lumturin e pa pershkrueshme solli edhe te qarat,oret e vona per gjume.Si nje mami e re frika ndaj cdo gjeje me beri qe ta perkedhel edhe me shume se sa duhej kjo gje jo vetem qe po me torturonte cdo dite por edhe Niko nuk ishte i qet.Ai flinte me mamin,qante gjithe diten nuk flinte pothuajse fare donte te tundej dhe te rinte ne gji.Rastesisht ndodhi nje mrekulli...Po shikoja faqen Bota e Bebave aty lexova rreth trajnimit te gjumit.Ishte hera e pare qe e degjoja menjeher kontaktova dhe mora informacion.Pas dy ditesh nisa trajnimin e djalit...dhe e dini cfar???Une ia dola!!! Cuditem edhe me veten pasi fillimisht nuk kisha aspak shpres por fale jush Bota e Bebave une sot ndihem e lumtur.Niko tani fle vete ,fle ne dhomen e tij ,ne krevatin e tij dhe pa u tundur fare.Fal jush une sot kam kohe te merem me veten,shpin me birin tim me gjithcka dhe cdo gje qe me kishte munguar per kaq muaj.Ju jam mirenjohese per ndihmen qe me ofruat. Ticiana you are the best! Niko&mami te perqafon nga larg

Ticiana is an angel send on Earth…

Ticiana is an angel send on Earth by God to make babies’ and parents’ life better. She holds the expertise of two of the most important thing a human being, especially a newborn needs, food and sleep. And if a baby is well fed and sleeps well all you need to do as a parent is give love, and change a diaper here and there J Isn’t that amazing? Makes the whole experience enjoyable and fulfilling.

I first met Ticiana to have a lactation visit since I had been diagnosed with a mastitis and struggling to breastfeed my newborn. Ticiana immediately helped me with lots of information on breastfeeding and tricks on how to work on bonding with my son. We saw results within 24 hours. I can proudly say that I am now exclusively breastfeeding my son because of Ticiana’s guidance. Later on Ticiana became the sleep trainer for our son. For over a week she carefully guided us through this difficult process with professionalism and most importantly care. During the process we notices how Ticiana holds invaluable information that you cannot find in any book on sleep training, and we had read many books on sleep training!!

What distinguishes Ticiana from other professionals is that she genuinely cares about babies and families. She gives all herself to help babies and you can tell that this is not just a job for her but a life mission. We are blessed to have met Ticiana and have benefited from her expertise. God bless you Ticiana! We will always be grateful to you.

Iva Sinani, Tirane

Përshtypje – Testimonials
5
2020-09-15T07:03:41+00:00

Iva Sinani, Tirane

Ticiana is an angel send on Earth by God to make babies’ and parents’ life better. She holds the expertise of two of the most important thing a human being, especially a newborn needs, food and sleep. And if a baby is well fed and sleeps well all you need to do as a parent is give love, and change a diaper here and there J Isn’t that amazing? Makes the whole experience enjoyable and fulfilling. I first met Ticiana to have a lactation visit since I had been diagnosed with a mastitis and struggling to breastfeed my newborn. Ticiana immediately helped me with lots of information on breastfeeding and tricks on how to work on bonding with my son. We saw results within 24 hours. I can proudly say that I am now exclusively breastfeeding my son because of Ticiana’s guidance. Later on Ticiana became the sleep trainer for our son. For over a week she carefully guided us through this difficult process with professionalism and most importantly care. During the process we notices how Ticiana holds invaluable information that you cannot find in any book on sleep training, and we had read many books on sleep training!! What distinguishes Ticiana from other professionals is that she genuinely cares about babies and families. She gives all herself to help babies and you can tell that this is not just a job for her but a life mission. We are blessed to have met Ticiana and have benefited from her expertise. God bless you Ticiana! We will always be grateful to you.

Brenda Kaq pak ditesh Noemi Ben nje gjume te pavarur

Ju falenderoj pa mase per trajnimin qe I ofruat engjellit Tim! Brenda Kaq pak ditesh Noemi Ben nje gjume te pavarur dhe te qete Gjithashtu dhe mami Noemit

Noemy Matranxhi

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T10:55:13+00:00

Noemy Matranxhi

Ju falenderoj pa mase per trajnimin qe I ofruat engjellit Tim! Brenda Kaq pak ditesh Noemi Ben nje gjume te pavarur dhe te qete Gjithashtu dhe mami Noemit

Jonis tani po merr pjesen tjeter te munguar te gjumit

Pershendetje e mirembrema e dashur . Si fillim dua t'ju falenderoj juve personalisht per punen tuaj qe jo cdo kush mund ta bej aq me teper nepermjet nje xhami. Cfare do te thote kjo??? : qe ju dhe e "thyet ate xham " per nje jave rrjesht e Jonis tani po merr pjesen tjeter te munguar te gjumit. Trajnimi ishte perfekt e ne kohen e duhur pasi u pa dhe rezultati. Une mendoj qe gabimi isha une sepse une si prind toleroja me Jonis pa dashje e ngaterroja vemendjen me te pasurit uri e kjo ju kthye ne ves te keq edhe pse ai nuk kishte nevoje per gjidhenie. Kam lex disa komente nga disa nena qe mbeten anomin te nje problemi. Nuk e di pse ndodh kjo pasi ti besh femijes nje trajtim gjumi nese ka nevoje eshte mrekulli,investim dhe pse jo vetem per mua personalisht por per djalin tim. Ai tashme po e shijon krevatin e tij dhe zgjimi tij eshte ndryshe nga para trajtimit.Une ju uroj shume shume shume faleminderit qe bete te mundur trajtimin e gjumit dhe jeni sh e zonja ne punen tuaj e pune te mbare ne vazhdimesi . Me shume respekte Mami Jonis (JONA)

Jona JoNush Uka

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T10:57:19+00:00

Jona JoNush Uka

Pershendetje e mirembrema e dashur . Si fillim dua t'ju falenderoj juve personalisht per punen tuaj qe jo cdo kush mund ta bej aq me teper nepermjet nje xhami. Cfare do te thote kjo??? : qe ju dhe e "thyet ate xham " per nje jave rrjesht e Jonis tani po merr pjesen tjeter te munguar te gjumit. Trajnimi ishte perfekt e ne kohen e duhur pasi u pa dhe rezultati. Une mendoj qe gabimi isha une sepse une si prind toleroja me Jonis pa dashje e ngaterroja vemendjen me te pasurit uri e kjo ju kthye ne ves te keq edhe pse ai nuk kishte nevoje per gjidhenie. Kam lex disa komente nga disa nena qe mbeten anomin te nje problemi. Nuk e di pse ndodh kjo pasi ti besh femijes nje trajtim gjumi nese ka nevoje eshte mrekulli,investim dhe pse jo vetem per mua personalisht por per djalin tim. Ai tashme po e shijon krevatin e tij dhe zgjimi tij eshte ndryshe nga para trajtimit.Une ju uroj shume shume shume faleminderit qe bete te mundur trajtimin e gjumit dhe jeni sh e zonja ne punen tuaj e pune te mbare ne vazhdimesi . Me shume respekte Mami Jonis (JONA)

Pershendetje Ticiana. Pershendetje nena te kesaj faqeje kaq te cmuar tani per ne.

Pershendetje Ticiana. Pershendetje nena te kesaj faqeje kaq te cmuar tani per ne. Dua te ndaj me ju historine time. Jam nje nene 35 vjece me dy femije, I madhi 8 vjec dhe I vogli 6 muajsh. Jeta per mua nisi bukur por mesa duket tani po me ve perpara disa sfidave, te cilat shpresoj ti kaloj. Jam ketu per te folur mbi trajnimin e gjumit qe I kam bere djalit te vogel Noel por dhe per jeten time aktuale. Kur djali mbushi 3 muaj pesova nje zhgenjim te madh por dhe nje shpetim ne te njejten kohe. U ndava nga bashkeshorti im I cili prej vitesh me tradhetonte me dike tjeter. Jeta jone ndryshoi totalisht me lindjen e djalit te pare. Menduam se gjerat do shkonin mire dhe ne do ishim te lumtur por jo. Netet pa gjume me djalin me sfiliten, depresioni me beri tjeter njeri dhe keshtu ndryshoi dhe marredhenia ime me babain e femijeve te mi. U ftohem shume por prej djalit kishim edhe momente qe ndiheshim te lumtur. Pas shume vitesh erdhi ne jete Noeli, por gjurmet e viteve te kaluara nuk kishin mbetur mire per ne. Ishte nje shtatezani e paplanifikuar por nuk mund te vrisja nje krijese qe tani e kam driten e syve te mi. Gjerat agravuan aq keq ne familjen tone, perseri depression pas lindjes, perseri nete pa gjume dhe stres dhe ja ku jemi, te divorcuar. Jam nje nene me dy femije ne nje shtepi krejt te vetme e te madhe. Mundesite ekonomike jane normale per mua. Kam nje pune “te mire” mund te themi dhe jam e kenaqur nga kaq sa me ka dhene jeta. Prej neteve pa gjum me Noelin fillova te behem njeri akoma me I keq. Nuk duroja dot me dhe fillova t’u bertisja femijeve te mi. Arrita ne ate pike sa nje nate pasi djali zgjohej cdo 30 minuta une I kam bertitur aq forte sa dhe vet nuk e besova. Si mund te sillem keshtu????? Rastesia me coi tek Ticiana, kjo zonjushe kaq fantastike per mua te cilen e admiroj se tepermi. I kerkova ndihme dhe ndihma me erdhi. Vendosa te investoj per djalin tim dhe per veten time, per vellain e tij I cili duhet te shkoje ne shkolle e pagjumesia e shqeteson, per te gjithe ne. Pas nje bisede me Ticianen vendosem te mar paketen 2 javore dhe keshtu vepruam. Doja nje trajnim te qete dhe te ngadalte pa pritur me padurim rezultatet. Ja lash gjithcka ne dore Ticianes dhe jam shume e lumtur qe vendosa besimin tim tek ajo. Djali I vogel tani fle ne dhomen e tij dhe teper I qete. I jap vetem 1 here gji gjate nates dhe pastaj largohem nga dhoma dhe ai fle vet krej pa asnje ndihme. Madje me ka ndihmuar ne orare te mira gjumi edhe per djalin e madh. Une vij nga puna ne oren 3 kujdesem per djemte e mi. Kaloj pasdite fantastike me ta, shetisim luajme, lexojme libra te tre dhe doni te dini dicka? Jam shume e lumtur qe zoti mi solli gjerat keshtu. Tani e kuptoj qe ka me shume rendesi nje familje me nje prind por e qete dhe e lumtur sesa nje familje ku cdo nate ka grindje dhe te bertitura e cdokush I stresuar. Dhe kete une e arrita fal ndihmes se Ticianes. Kishte shume momente qe ndihesha bosh, e vetme e pafuqishme e padobishme por ne keto 2 jave une gjeta nje mike teper te mire, nje mike qe me ndihmoi me familjen time, me qetesine e ndjesise time si nene dhe nje mike qe ishte aty per mua edhe ne momentet kur askush nuk me ofroi ndihme. Me dha kurajo te shof me pozitivitet dhe optimizem. Nje gje qe nuk e kisha aplikuar me pare. Fati nuk donte vetem qe Ticiana te me trajnonte djalin per gjume por deshi qe ajo te me mesonte mua si te jem nje nene e plotesuar dhe e lumtur me aq sa kam ne jete. Mashkulli nuk eshte lumturia e nje femre, mos e harroni kurre kete. Ti mund te jesh lumturia jote. Ajo qe ti ben dhe ndjen eshte ajo cka sjell lumturine. Falenderoj zotin e madh qe nje Trajnim kaq I Thjeshte gjumi mua me ndryshoi jeten. Nuk kam fjale per te te thene ty Ticiana pervec “Zoti te dhente gjithe lumturine e botes”. Sdo te te haroj sa te kem jete. Prej teje kam nje familje kaq te bukur sot te cilen nuk dita si ta shikoja. Te faleminderit.

Valentina, Tirane

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-29T20:02:41+00:00

Valentina, Tirane

Pershendetje Ticiana. Pershendetje nena te kesaj faqeje kaq te cmuar tani per ne. Dua te ndaj me ju historine time. Jam nje nene 35 vjece me dy femije, I madhi 8 vjec dhe I vogli 6 muajsh. Jeta per mua nisi bukur por mesa duket tani po me ve perpara disa sfidave, te cilat shpresoj ti kaloj. Jam ketu per te folur mbi trajnimin e gjumit qe I kam bere djalit te vogel Noel por dhe per jeten time aktuale. Kur djali mbushi 3 muaj pesova nje zhgenjim te madh por dhe nje shpetim ne te njejten kohe. U ndava nga bashkeshorti im I cili prej vitesh me tradhetonte me dike tjeter. Jeta jone ndryshoi totalisht me lindjen e djalit te pare. Menduam se gjerat do shkonin mire dhe ne do ishim te lumtur por jo. Netet pa gjume me djalin me sfiliten, depresioni me beri tjeter njeri dhe keshtu ndryshoi dhe marredhenia ime me babain e femijeve te mi. U ftohem shume por prej djalit kishim edhe momente qe ndiheshim te lumtur. Pas shume vitesh erdhi ne jete Noeli, por gjurmet e viteve te kaluara nuk kishin mbetur mire per ne. Ishte nje shtatezani e paplanifikuar por nuk mund te vrisja nje krijese qe tani e kam driten e syve te mi. Gjerat agravuan aq keq ne familjen tone, perseri depression pas lindjes, perseri nete pa gjume dhe stres dhe ja ku jemi, te divorcuar. Jam nje nene me dy femije ne nje shtepi krejt te vetme e te madhe. Mundesite ekonomike jane normale per mua. Kam nje pune “te mire” mund te themi dhe jam e kenaqur nga kaq sa me ka dhene jeta. Prej neteve pa gjum me Noelin fillova te behem njeri akoma me I keq. Nuk duroja dot me dhe fillova t’u bertisja femijeve te...

Do doja te falenderoja Mentoren per trajnimi e gjumit, paketen 1 javore

Pershendetje Bota e Bebave dhe gjithe nenave te faqes.
Do doja te falenderoja Mentoren per trajnimi e gjumit, paketen 1 javore, dhe kohen e pakursyer qe iu kushtua Amarit. Tani ai eshte ne gjendje te fleje ne menyre te pavarur gjate gjithe nates. Kjo fale edhe planit te sakte dhe materialeve te plota qe mu dorezuan perpara trajnimit.
Ishte nje pune shume e veshtire per ne, sidomos ditet e para; protesta dhe qarje pa fund. Megjithate me shume kembengulje arritem ne rezultatet me te mira, prandaj e sugjeroj pa rezerva si investimi me i mire per bebat e shtrenjte.
Shume falenderime per Bota e Bebave.
Me shume respekt,

Jonida Hasa

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T11:10:55+00:00

Jonida Hasa

Pershendetje Bota e Bebave dhe gjithe nenave te faqes. Do doja te falenderoja Mentoren per trajnimi e gjumit, paketen 1 javore, dhe kohen e pakursyer qe iu kushtua Amarit. Tani ai eshte ne gjendje te fleje ne menyre te pavarur gjate gjithe nates. Kjo fale edhe planit te sakte dhe materialeve te plota qe mu dorezuan perpara trajnimit. Ishte nje pune shume e veshtire per ne, sidomos ditet e para; protesta dhe qarje pa fund. Megjithate me shume kembengulje arritem ne rezultatet me te mira, prandaj e sugjeroj pa rezerva si investimi me i mire per bebat e shtrenjte. Shume falenderime per Bota e Bebave. Me shume respekt,

Donte te tundej sa here I vinte gjume dhe qante

Pershendetje te dashura nëna uroj ti keni mire bebushet.Un jam Mami I Leonit I cili fitoi trajnimin falas te gjumit.Qekur Leoni erdhi në familjen tone ai dha jete e plot dashuri.Si femija I pare në familje Leoni u perkedhel nga te gjithe,kjo nuk I beri mire Se u be nje Bebe plot vese ai Donte te tundej sa here I vinte gjume dhe qante.Mirpo zoti me lumturoj dhe me nje vajze kur Leoni ishte fare I Vogel mora vesh qe isha shtatzan.Mgjth ditet sa vinin e beheshin me te veshtira duhet te kujdesesha per Leonin njekohesisht dhe per vajzen qe ishte e vogel.Pas shum muajsh lodhje dhe raskapitje gjeta dhuraten me te bukur qe Mund te me behej në ato momente.Fal jush un sot ndihem Edhe me e lumtur me engjejt e mi.Pasi fale trajnimit te gjumit Leoni fle si nje qengj dhe un ndihem me mire te kujdesem per te dy.Te falenderij perzemersisht Ticiana na ndryshove jeten

Ana Seiti

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T10:58:54+00:00

Ana Seiti

Pershendetje te dashura nëna uroj ti keni mire bebushet.Un jam Mami I Leonit I cili fitoi trajnimin falas te gjumit.Qekur Leoni erdhi në familjen tone ai dha jete e plot dashuri.Si femija I pare në familje Leoni u perkedhel nga te gjithe,kjo nuk I beri mire Se u be nje Bebe plot vese ai Donte te tundej sa here I vinte gjume dhe qante.Mirpo zoti me lumturoj dhe me nje vajze kur Leoni ishte fare I Vogel mora vesh qe isha shtatzan.Mgjth ditet sa vinin e beheshin me te veshtira duhet te kujdesesha per Leonin njekohesisht dhe per vajzen qe ishte e vogel.Pas shum muajsh lodhje dhe raskapitje gjeta dhuraten me te bukur qe Mund te me behej në ato momente.Fal jush un sot ndihem Edhe me e lumtur me engjejt e mi.Pasi fale trajnimit te gjumit Leoni fle si nje qengj dhe un ndihem me mire te kujdesem per te dy.Te falenderij perzemersisht Ticiana na ndryshove jeten

Mendoj se trajnimi i gjumit ka qene nder gjerat me te vlefshme

Mendoj se trajnimi i gjumit ka qene nder gjerat me te vlefshme qe kemi bere per femijen tone. Ndryshimet ishin te dukshme qe ditet e para dhe gradualisht cdo gje u permiresua plotesisht ne fund te javes. Jam shume e kenaqur pasi pervec se djali ben gjume te qete, une zgjohem ne  mengjes plot energji per tu kujdesur per tim bir. Mbi te gjitha njoha nje person qe transmeton vlera tek te tjeret, dhe me profesionalizem arrin te na beje te jemi me te clodhur dhe per ta shijuar kete faze te jetes qe nuk ndodh gjithmone. Te falenderoj shume Ticiana, te uroj vetem shendet e lumturi per familjen tende.

Ardita Koka, Sarande

Përshtypje – Testimonials
5
2016-05-12T13:29:21+00:00

Ardita Koka, Sarande

Mendoj se trajnimi i gjumit ka qene nder gjerat me te vlefshme qe kemi bere per femijen tone. Ndryshimet ishin te dukshme qe ditet e para dhe gradualisht cdo gje u permiresua plotesisht ne fund te javes. Jam shume e kenaqur pasi pervec se djali ben gjume te qete, une zgjohem ne  mengjes plot energji per tu kujdesur per tim bir. Mbi te gjitha njoha nje person qe transmeton vlera tek te tjeret, dhe me profesionalizem arrin te na beje te jemi me te clodhur dhe per ta shijuar kete faze te jetes qe nuk ndodh gjithmone. Te falenderoj shume Ticiana, te uroj vetem shendet e lumturi per familjen tende.

Pediatria e vajzes me sygjeroi te nisja formulen

Mirembrema Bota e Bebave. une jam nje mami e re ne moshe dhe besoj si te gjitha ju isha shume ne merak per shendetin e vajzes sime. Mia nuk po shtonte mire ne peshe dhe pediatria e vajzes me sygjeroi te nisja formulen, por tani duke qene se eshte ber trend kjo gje une nuk deshiroj te behem pjese e trendit por e shendetit te mire. keshtu kontaktova me Ticianen, Specialisten e Laktacionit e cila eshte dhe administratorja e kesaj faqeje dhe bisedova per nje zgjidhje. Nga vleresimi i bere ne nje takim ne shtepi rezultoi se une nuk kisha mjaftueshmeri gjendrash qumeshti (pasi i kam gjinjte pak ne forme te cuditshme) dhe kjo bente qe une te prodhoja me pak qumesht. Mirepo Ticiana me ndihmoi dhe me nje plan te detajuar sesi ta administroj kete situate une tani e ushqej vetem me gji vajzes time e cila sot beri 3 muajshe. Shkruajta pikerisht sot sepse kam 1 muaj qe ndiqem me Ticianen dhe vajza kishte shtuar plot 1 kg. Jam teper e lumtur qe bebja ime po ushqehet tek nena e saj dhe jo nga nje kuti metalike qe qendron neper rafte farmacish apo deposh per sdihet sa muaj. Faleminderit Ticiana. Rrugetimi yne nuk mbaron ketu besoj. Je shume profesioniste dhe bravo per pasionin me te cilin e kryen kete pune. Te paket jan njerezit si ti sot. Mua me ke bere te ndihem shume e lumtur.

Sonila, Tirane

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-29T20:20:27+00:00

Sonila, Tirane

Mirembrema Bota e Bebave. une jam nje mami e re ne moshe dhe besoj si te gjitha ju isha shume ne merak per shendetin e vajzes sime. Mia nuk po shtonte mire ne peshe dhe pediatria e vajzes me sygjeroi te nisja formulen, por tani duke qene se eshte ber trend kjo gje une nuk deshiroj te behem pjese e trendit por e shendetit te mire. keshtu kontaktova me Ticianen, Specialisten e Laktacionit e cila eshte dhe administratorja e kesaj faqeje dhe bisedova per nje zgjidhje. Nga vleresimi i bere ne nje takim ne shtepi rezultoi se une nuk kisha mjaftueshmeri gjendrash qumeshti (pasi i kam gjinjte pak ne forme te cuditshme) dhe kjo bente qe une te prodhoja me pak qumesht. Mirepo Ticiana me ndihmoi dhe me nje plan te detajuar sesi ta administroj kete situate une tani e ushqej vetem me gji vajzes time e cila sot beri 3 muajshe. Shkruajta pikerisht sot sepse kam 1 muaj qe ndiqem me Ticianen dhe vajza kishte shtuar plot 1 kg. Jam teper e lumtur qe bebja ime po ushqehet tek nena e saj dhe jo nga nje kuti metalike qe qendron neper rafte farmacish apo deposh per sdihet sa muaj. Faleminderit Ticiana. Rrugetimi yne nuk mbaron ketu besoj. Je shume profesioniste dhe bravo per pasionin me te cilin e kryen kete pune. Te paket jan njerezit si ti sot. Mua me ke bere te ndihem shume e lumtur.

Faleminderit nga zemra

Faleminderit qe egziston, keshillat e tua dhe puna jote e mrekullueshme me ka ndihmuar qe mua te me rikthehet gjiri. Tani cdo dite i gezohem gjidhenies tek bebi im, nderkohe qe ai rritet i shendetshem pa shtesa. Faleminderit nga zemra. Nena e di qe jemi skeptike nese duhet ti besojm apo jo, nje personi tjeter, por nga eksperienca ime, un falenderoj zotin qe nje specialiste e tille me ndihmoi qe une te zgjidhja problemin tim.

Aida Hyka Paratja

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T10:33:38+00:00

Aida Hyka Paratja

Faleminderit qe egziston, keshillat e tua dhe puna jote e mrekullueshme me ka ndihmuar qe mua te me rikthehet gjiri. Tani cdo dite i gezohem gjidhenies tek bebi im, nderkohe qe ai rritet i shendetshem pa shtesa. Faleminderit nga zemra. Nena e di qe jemi skeptike nese duhet ti besojm apo jo, nje personi tjeter, por nga eksperienca ime, un falenderoj zotin qe nje specialiste e tille me ndihmoi qe une te zgjidhja problemin tim.

Tani vogelushi fle vete gjate nates dhe zgjimet e tij jane shuuuuume me te rralla

Une dhe bebi im sapo kemi perfunduar trajnimin e gjumit, paketen 1 javore dhe jemi shume me te qete nga casti kur e nisem. Tani vogelushi fle vete gjate nates dhe zgjimet e tij jane shuuuuume me te rralla. Edhe gjumi i dites vjen duke u permiresuar. Ne fillim kur nisi trajnimi u brengosa shume nga rregulat dhe disiplina qe po nisja ti vendosja te voglit tim. Sepse mendoj se ai gjate gjithe jetes do te duhet ti nenshtrohet rregullave dhe disiplines. Prandaj eshte beb, qe te jete mami aty dhe ti beje te gjitha per te ... Por pas dites se peste te trajnimit gjerat filluan te ndryshonin. I vogli po vendoste nje rutine e cila po na krijonte edhe ne pjesetareve te tjere te familjes mundesi per te pushuar sadopak. Ndaj falenderoj shume faqen bota e bebave dhe mentoren fantastike qe gjendet ne cdo moment prane. Sigurisht, qe te vendosesh disipline dhe te krijosh rregulla te reja jetese nuk eshte e thjeshte, Por ne nje moment kur ka kaluar kohe kupton se ti je duke shijuar frutet e kesaj disipline, e cila eshte e domosdoshme. Dhe persa kohe ne nenat nuk jemi ne gjendje ta vendosim vete ate per bebat tane eshte zgjidhja me e mire qe te kerkosh ndihmen e nje trajnuese gjumi. Nuk eshte aspak turp. As cudi. As modernizem kot. Eshte zgjidhja me e mire per bebat dhe familjen.
Tani une trajneres/mentores sone i kam vendosur nje emer qe i pershtatet shume mire. BABY DREAM

Alba Nita

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T11:00:47+00:00

Alba Nita

Une dhe bebi im sapo kemi perfunduar trajnimin e gjumit, paketen 1 javore dhe jemi shume me te qete nga casti kur e nisem. Tani vogelushi fle vete gjate nates dhe zgjimet e tij jane shuuuuume me te rralla. Edhe gjumi i dites vjen duke u permiresuar. Ne fillim kur nisi trajnimi u brengosa shume nga rregulat dhe disiplina qe po nisja ti vendosja te voglit tim. Sepse mendoj se ai gjate gjithe jetes do te duhet ti nenshtrohet rregullave dhe disiplines. Prandaj eshte beb, qe te jete mami aty dhe ti beje te gjitha per te ... Por pas dites se peste te trajnimit gjerat filluan te ndryshonin. I vogli po vendoste nje rutine e cila po na krijonte edhe ne pjesetareve te tjere te familjes mundesi per te pushuar sadopak. Ndaj falenderoj shume faqen bota e bebave dhe mentoren fantastike qe gjendet ne cdo moment prane. Sigurisht, qe te vendosesh disipline dhe te krijosh rregulla te reja jetese nuk eshte e thjeshte, Por ne nje moment kur ka kaluar kohe kupton se ti je duke shijuar frutet e kesaj disipline, e cila eshte e domosdoshme. Dhe persa kohe ne nenat nuk jemi ne gjendje ta vendosim vete ate per bebat tane eshte zgjidhja me e mire qe te kerkosh ndihmen e nje trajnuese gjumi. Nuk eshte aspak turp. As cudi. As modernizem kot. Eshte zgjidhja me e mire per bebat dhe familjen. Tani une trajneres/mentores sone i kam vendosur nje emer qe i pershtatet shume mire. BABY DREAM

Do doja vetem te falenderoja ty

Do doja vetem te falenderoja ty. Sepse vertet ndonjeher kemi shum njerez pran, por ka disa her qe ndjehemi te pa kuptuar. Un vendosa ti heq gjirin djalit sepse nuk hante. Por ishte gabimi me i madh qe un bera ne jet, sepse ai jo qe vazhdoj te mos hante por u be shum agresiv, vetem qante mbas meje dhe nuk lejônte ta prekte njeri (u be histerik) por ju jeni e vetmja qe me keshilluat dhe me bet qe un te kthehem pas dhe te fus serisht te voglin tim ne gji. O zot cfar ndjesie kur ai filloj te pinte serisht. Ne i harruam te gjith te qarat dhe vuajtjet e atyre 4 diteve te 2, dhe humbem veten ne ate zhurmen e gelltitjes ti birit tim qe pinte jet nga gjiri im. Flm shum ti je njeri i vecant dhe un sdi si te falenderoj dhe besoj se do te kujtoj gjithmon, sepse ti na riktheve lumturin dhe harmonin.

Jasmina Reynel, Tirane

Përshtypje – Testimonials
5
2016-05-12T13:10:36+00:00

Jasmina Reynel, Tirane

Do doja vetem te falenderoja ty. Sepse vertet ndonjeher kemi shum njerez pran, por ka disa her qe ndjehemi te pa kuptuar. Un vendosa ti heq gjirin djalit sepse nuk hante. Por ishte gabimi me i madh qe un bera ne jet, sepse ai jo qe vazhdoj te mos hante por u be shum agresiv, vetem qante mbas meje dhe nuk lejônte ta prekte njeri (u be histerik) por ju jeni e vetmja qe me keshilluat dhe me bet qe un te kthehem pas dhe te fus serisht te voglin tim ne gji. O zot cfar ndjesie kur ai filloj te pinte serisht. Ne i harruam te gjith te qarat dhe vuajtjet e atyre 4 diteve te 2, dhe humbem veten ne ate zhurmen e gelltitjes ti birit tim qe pinte jet nga gjiri im. Flm shum ti je njeri i vecant dhe un sdi si te falenderoj dhe besoj se do te kujtoj gjithmon, sepse ti na riktheve lumturin dhe harmonin.

Pasi pash rezultatin mahnites vendosa qe ti beja edhe djalit te madh nje trajnim sepse ishte shume i lidhur pas cucit dhe te tundjes

Pershendetje cdo nene ne kete faqe kaq te njohur tashme per ne. Une quhem Armina. Jam mami e dy djemve te vegjel. Jeta me dy djem, dhe sidomos kur ata nuk flene gjume eshte teper e lodhshme per nje nene e cila jeton vetem dhe nuk ka ndihma. Sapo degjova per trajnimet e gjumit menjehere kontaktova mentoren e gjumit dhe vendosa ti bej fillimisht djalit te vogel nje trajnim 1 javor. Pasi pash rezultatin mahnites vendosa qe ti beja edhe djalit te madh nje trajnim sepse ishte shume i lidhur pas cucit dhe te tundjes. Te dy proceset e djemve te mi ishin krejt ndryshe dhe te dy kishin reagime te ndryshme, por me ndihmen e Ticianes ja dolem mbane qe bebat e mi te bukur te flene kaq mire dhe kaq qete. Dicka tjeter qe kam vene re pas trajnimit eshte se djemte e mia jane shume te qeshur tani dhe ne fytyre duken shume me te lumtur, nderkohe qe me perpara ishin shume nevrik dhe te grindur. Pothuajse ulerinin cdo ore dhe une e kisha shume te veshtire te perballoja kete gjendje qe edhe pse beja te pamunduren ata prap nuk shfaqeshin kaq te kenaqur sa duken tani. Te falenderoj e dashur Ticiana. ke bere pune te mrekullueshme me femijet e mi. Per ne ti je si nje engjell. ska dite qe burri im tani te mos thote Rofte ajo Ticiana se na shpetoi ( se ne fillim ishte skeptik hahaahah dhe thoshte Nuk kane per tu rregulluar keta tanet). zoti ta shperblefte tek djali yt i vogel. ju perqafojme dhe zoti te bekofte. Ja keshilloj cdo nene qe ka probleme me femijen e saj per gjumin qe ti beje nje trajnim nese ka mundesine sepse vetem kur ta mbaroni do ta kuptoni vleren e vertete edhe pse jeni skeptike ne fillim.

Armina Prifti

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T11:08:30+00:00

Armina Prifti

Pershendetje cdo nene ne kete faqe kaq te njohur tashme per ne. Une quhem Armina. Jam mami e dy djemve te vegjel. Jeta me dy djem, dhe sidomos kur ata nuk flene gjume eshte teper e lodhshme per nje nene e cila jeton vetem dhe nuk ka ndihma. Sapo degjova per trajnimet e gjumit menjehere kontaktova mentoren e gjumit dhe vendosa ti bej fillimisht djalit te vogel nje trajnim 1 javor. Pasi pash rezultatin mahnites vendosa qe ti beja edhe djalit te madh nje trajnim sepse ishte shume i lidhur pas cucit dhe te tundjes. Te dy proceset e djemve te mi ishin krejt ndryshe dhe te dy kishin reagime te ndryshme, por me ndihmen e Ticianes ja dolem mbane qe bebat e mi te bukur te flene kaq mire dhe kaq qete. Dicka tjeter qe kam vene re pas trajnimit eshte se djemte e mia jane shume te qeshur tani dhe ne fytyre duken shume me te lumtur, nderkohe qe me perpara ishin shume nevrik dhe te grindur. Pothuajse ulerinin cdo ore dhe une e kisha shume te veshtire te perballoja kete gjendje qe edhe pse beja te pamunduren ata prap nuk shfaqeshin kaq te kenaqur sa duken tani. Te falenderoj e dashur Ticiana. ke bere pune te mrekullueshme me femijet e mi. Per ne ti je si nje engjell. ska dite qe burri im tani te mos thote Rofte ajo Ticiana se na shpetoi ( se ne fillim ishte skeptik hahaahah dhe thoshte Nuk kane per tu rregulluar keta tanet). zoti ta shperblefte tek djali yt i vogel. ju perqafojme dhe zoti te bekofte. Ja keshilloj cdo nene qe ka probleme me femijen e saj per gjumin qe ti beje nje trajnim nese ka mundesine sepse vetem kur ta mbaroni do ta kuptoni vleren e vertete edhe pse...

Ishte nje trajnim mjaft efikas

sIhte nje trajnim mjaft efikas,qe i nevojitej shum bebit tim.ky trajnim ka ndikuar mjaft mire tek te dy si tek un dhe tek Juna,tani mund ta shijojm te dyja gjumin.Te Falenderojm Shum

                                                   Bruna - Kishtret,Greqi

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-23T21:24:18+00:00

                                                   Bruna - Kishtret,Greqi

sIhte nje trajnim mjaft efikas,qe i nevojitej shum bebit tim.ky trajnim ka ndikuar mjaft mire tek te dy si tek un dhe tek Juna,tani mund ta shijojm te dyja gjumin.Te Falenderojm Shum

Ja ku erdhi dhe fundi i trajnimit te gjumit

Ticiana e dashur, Ja ku erdhi dhe fundi i trajnimit te gjumit te Anteas. Iken 2 jave fluturuan shume shpejt. Dua te te falenderoj per ndihmen dhe mbeshtetjen qe i ke dhene ne radhe te pare Anteas dhe mua hap pas hapi. Une tani po shijoj rezultatet qe kam muaj qe i prisja - qe Antea te flinte vete e pavarur duke e lene thjesht ne krevat, te flinte mjaftueshem 12 ore naten dhe te mos zgjohej shpesh, cdo 2 ore, naten. Te falenderoj per inkurajimin qe me dhe me faqen tende te webit per ta nisur nje trajnim te tille dhe te falenderoj qe me mbeshtete te qendroj e angazhuar deri ne fund. Ishte nje process qe ne fillim e kisha me shume dyshim dhe me dukej shume i veshtire, por tani me bindje e them qe eshte investimi me i mire dhe me me vlere qe kam bere deri tani per Antean. Ditet e para kane qene te veshtira, por me pak perkushtim dhe kembengule cdo gje u normalizua gradualisht dhe me clirim i kam thene vetes “sikur ta dinin te gjithe nenat e reja per sa pak vuajne e sfiliten aq shume”. Une tani ngrihem dhe shkoj ne pune totalisht e clodhur dhe e qete kurse Antea zgjohet gjithmone duke belbezuar dhe duke luajtur ne krevatin e saj dhe jo duke qare me te madhe, per me teper grindet me pak dhe eshte e qete me shume gjate dites. Te uroj suksese kudo ne iniciativat e tua! Perfaqime!

Ereandra Taipllari, Korce

Përshtypje – Testimonials
5
2016-05-12T13:17:12+00:00

Ereandra Taipllari, Korce

Ticiana e dashur, Ja ku erdhi dhe fundi i trajnimit te gjumit te Anteas. Iken 2 jave fluturuan shume shpejt. Dua te te falenderoj per ndihmen dhe mbeshtetjen qe i ke dhene ne radhe te pare Anteas dhe mua hap pas hapi. Une tani po shijoj rezultatet qe kam muaj qe i prisja - qe Antea te flinte vete e pavarur duke e lene thjesht ne krevat, te flinte mjaftueshem 12 ore naten dhe te mos zgjohej shpesh, cdo 2 ore, naten. Te falenderoj per inkurajimin qe me dhe me faqen tende te webit per ta nisur nje trajnim te tille dhe te falenderoj qe me mbeshtete te qendroj e angazhuar deri ne fund. Ishte nje process qe ne fillim e kisha me shume dyshim dhe me dukej shume i veshtire, por tani me bindje e them qe eshte investimi me i mire dhe me me vlere qe kam bere deri tani per Antean. Ditet e para kane qene te veshtira, por me pak perkushtim dhe kembengule cdo gje u normalizua gradualisht dhe me clirim i kam thene vetes “sikur ta dinin te gjithe nenat e reja per sa pak vuajne e sfiliten aq shume”. Une tani ngrihem dhe shkoj ne pune totalisht e clodhur dhe e qete kurse Antea zgjohet gjithmone duke belbezuar dhe duke luajtur ne krevatin e saj dhe jo duke qare me te madhe, per me teper grindet me pak dhe eshte e qete me shume gjate dites. Te uroj suksese kudo ne iniciativat e tua! Perfaqime!

Non stop e pa lodhur

Pershendetje Bota e Bebave dhe gjithe nenave qe ndjekin kete faqe!Doja te falenderoja kete zonje te mrekullueshme e cila ka ber te mundur hapjen e kesaj faqeje ku ne nenat te informohemi dhe te mesojme me shume per bebat tane dhe ceshte me e rendesishmja TRAJNIMIN E GJUMIT.Kur kam lexuar mbi te nuk hezitova per ta ber dhe une trajnimin per vajzen time,e nisa trajnim kur ishte 6muajshe.Kishte shume probleme me gjumin zgjohej shume shume shpesh naten me pak fjal kishte mar vese shume te keqija nuk mundesha me kisha 6muaj qe nuk flija naten.Kur nisa trajnimin mu duke pak e veshtir dhe e pabesueshme qe vajza ime do pesonte ndryshim sepse aq keq kemi hequr me te Ishte shume e veshtire per ne si prinder te rinje qe jemi.Po ja qe ditet e veshtira perfunduan me ne fund ne po flem rehat vetem 3 dite trajnim ka ber vajza dhe u mesua vet pastaj me gjithcka ka 1 muaj qe eshte stabilizuar goxha ,duke rregulluar gjumin rregulloj dhe ushqyerjen dhe jemi shume te lumtur per kte gje.Dhe nje her faleminderit Bota e Bebave qe ke qen me mua nga menjesi ne mesnate non stop e pa lodhur duke me dhen shtyse dhe kurajo per gjithcka dhe ju nena qe keni problem me gjumin e femijeve tuaj mos nguroni ta provoni trajnimin,mendoni per femijen tuaj por dhe per veten.Faleminderit

Morena ElDi Likollari

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T09:34:33+00:00

Morena ElDi Likollari

Pershendetje Bota e Bebave dhe gjithe nenave qe ndjekin kete faqe!Doja te falenderoja kete zonje te mrekullueshme e cila ka ber te mundur hapjen e kesaj faqeje ku ne nenat te informohemi dhe te mesojme me shume per bebat tane dhe ceshte me e rendesishmja TRAJNIMIN E GJUMIT.Kur kam lexuar mbi te nuk hezitova per ta ber dhe une trajnimin per vajzen time,e nisa trajnim kur ishte 6muajshe.Kishte shume probleme me gjumin zgjohej shume shume shpesh naten me pak fjal kishte mar vese shume te keqija nuk mundesha me kisha 6muaj qe nuk flija naten.Kur nisa trajnimin mu duke pak e veshtir dhe e pabesueshme qe vajza ime do pesonte ndryshim sepse aq keq kemi hequr me te Ishte shume e veshtire per ne si prinder te rinje qe jemi.Po ja qe ditet e veshtira perfunduan me ne fund ne po flem rehat vetem 3 dite trajnim ka ber vajza dhe u mesua vet pastaj me gjithcka ka 1 muaj qe eshte stabilizuar goxha ,duke rregulluar gjumin rregulloj dhe ushqyerjen dhe jemi shume te lumtur per kte gje.Dhe nje her faleminderit Bota e Bebave qe ke qen me mua nga menjesi ne mesnate non stop e pa lodhur duke me dhen shtyse dhe kurajo per gjithcka dhe ju nena qe keni problem me gjumin e femijeve tuaj mos nguroni ta provoni trajnimin,mendoni per femijen tuaj por dhe per veten.Faleminderit

Un nuk di as nga ta filloj

Un nuk di as nga ta filloj...do doja se pari te te kisha njohur para 2 vjetesh dhe kete nder,kete dhurat qe me bere mua dhe im biri me keshillat,me mbeshtetjen tende te pa fund,ta kisha dhe ne ate epok qe duhej te qe me e bukura e jetes time pasi behesha nene per here te pare e sh gjera si dija,stresi,lodhja e padija ben te saj dhe un humba pjesen me te bukur te te paturit nje femij...GJIDHENIEN...e kam vuajtur ate epok per sh arsye,dhe papritur mbetem serisht shtatzan dhe zoti sme la ta perjetoja serisht ate ndenj qe sdo e perballoja dot me...u gjeta perball Botes se bebeve dhe cdo here qe te shkr,per cdo problem,ti ishe aty me mua,per 9 muaj rresht...dhe kur erdhi momenti shumpritur,dhe pse larg,me sms,fotografit,vidjot e keshillat qe me derg pa kufi,un se humba kete here kete ndjesi...smund ti harroj kurre ato keshillat sesi ta mbaja djalin sa me gjat dhe pse skishte ardhur qumshti akoma,si mos i jepja asgje tjeter pervec gjirit e un ste degjne fillim se mendoja se kisha PEDIATER te denj e jo maskarenj qe shikojn vetem interesat e tyre e smendojn se marin ne qaf nje engjell...keshillat per gjoksin pasi mund te me behe mastit,qetsin qe duhet te mbaja dhe mbi te gjitha besimin se un kisha mjaftueshem qumesht per te ushqyer tim bir...qe sot,fal teje pi dhe ka mar peshen qe duhet vetem me gji...sdo mjaftonte kurre nje FLM e thjesht per te te falenderuar qe ishe ne jeten time kur kisha me sh nevoj dhe pa kurfare interesi...Ticiana je e mbrekullueshme e dashur...te falenderoj pa mas per gjithcka ke bere per mua...je IDHULLI IM

                                Elsa Durmishi Skendaj - Rodos, Greqi
Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-23T21:49:57+00:00
                                Elsa Durmishi Skendaj - Rodos, Greqi
Un nuk di as nga ta filloj...do doja se pari te te kisha njohur para 2 vjetesh dhe kete nder,kete dhurat qe me bere mua dhe im biri me keshillat,me mbeshtetjen tende te pa fund,ta kisha dhe ne ate epok qe duhej te qe me e bukura e jetes time pasi behesha nene per here te pare e sh gjera si dija,stresi,lodhja e padija ben te saj dhe un humba pjesen me te bukur te te paturit nje femij...GJIDHENIEN...e kam vuajtur ate epok per sh arsye,dhe papritur mbetem serisht shtatzan dhe zoti sme la ta perjetoja serisht ate ndenj qe sdo e perballoja dot me...u gjeta perball Botes se bebeve dhe cdo here qe te shkr,per cdo problem,ti ishe aty me mua,per 9 muaj rresht...dhe kur erdhi momenti shumpritur,dhe pse larg,me sms,fotografit,vidjot e keshillat qe me derg pa kufi,un se humba kete here kete ndjesi...smund ti harroj kurre ato keshillat sesi ta mbaja djalin sa me gjat dhe pse skishte ardhur qumshti akoma,si mos i jepja asgje tjeter pervec gjirit e un ste degjne fillim se mendoja se kisha PEDIATER te denj e jo maskarenj qe shikojn vetem interesat e tyre e smendojn se marin ne qaf nje engjell...keshillat per gjoksin pasi mund te me behe mastit,qetsin qe duhet te mbaja dhe mbi te gjitha besimin se un kisha mjaftueshem qumesht per te ushqyer tim bir...qe sot,fal teje pi dhe ka mar peshen qe duhet vetem me gji...sdo mjaftonte kurre nje FLM e thjesht per te te falenderuar qe ishe ne jeten time kur kisha me sh nevoj dhe pa kurfare interesi...Ticiana je e mbrekullueshme e dashur...te falenderoj pa mas per gjithcka ke bere per mua...je IDHULLI IM

U duk rezultati qe ditet e para

Pas 2 muajve ku kalonim naten pa gjume vendosem te merrnim keshillat e trajnueses per gjume . U duk rezultati qe ditet e para. Sigurisht qe punen me te madhe e kryenim ne por ska asgje me te bukur tashme kur kemi oraret e duhura, kur mund te planifikojme dicka dhe mbi te gjitha te fleme gjume. Te faleminderit ty dhe keshilloj nenat ta provojne sepse do kuptojne qe ja vlen!!!

Meni Meni

Përshtypje – Testimonials
5
2016-03-04T11:09:11+00:00

Meni Meni

Pas 2 muajve ku kalonim naten pa gjume vendosem te merrnim keshillat e trajnueses per gjume . U duk rezultati qe ditet e para. Sigurisht qe punen me te madhe e kryenim ne por ska asgje me te bukur tashme kur kemi oraret e duhura, kur mund te planifikojme dicka dhe mbi te gjitha te fleme gjume. Te faleminderit ty dhe keshilloj nenat ta provojne sepse do kuptojne qe ja vlen!!!

Te gjesh fjalet e t’ju falenderosh ju, eshte paksa e veshtire

E dashur Ticiana!
Te gjesh fjalet e t'ju falenderosh ju, eshte paksa e veshtire edhe pse veshtiresite me ju skane pike kuptimi.

E mendoja shume te pamundur vazhdimin e ushqyrjes me gji te djalit, por fale teje kjo veshtiresi u kapercye. Them fale teje, pasi ishit ju qe me kembenguljen tuaj por gjithashtu edhe me perkujdesjen, keshillat dhe supportin emocional bete te munduar  kapercimin e asaj veshtiresie. Besoj se shume nena jane te nje mendje me mua kur them qe ju keni nje pasion per tu admiruar ne punen tuaj. Ato nena te cilat kane provuar perfitime si ne aspektin e sjelljes, trajnimit te gjumit te bebave  si dhe sherbimit te laktacionit jam e bindur qe te jane mirenjohese. Une gjeta nje perkushtim te jashtezakonshem tek ju, e disponueshme ne cdo kohe per tu pergjigjur dhe keshilluar. Deshira ime per te vazhduar gjidhenien u plotesua dhe une te falenderoj sinqerisht nga zemra. Jam shume e lumtur qe bebushi im vazhdon te shijoje qumeshtin e gjirit. Ato pak dite me formule i harruam.
Deshiroj qe profesionin qe me shume deshire e ke zgjedhur, ta vazhdosh sic e ke nisur dhe mos te rreshtesh kurre se ndihmuari nenat qe kane nevoje per sherbimet e tua. Deshiroj me te miren per bebushin tuaj Ridley, te rritet i lumtur e i gezuar. Edhe njehere faleminderit nga zemra. Me respekt, Mirela.

Mirela Mema, Durres

Përshtypje – Testimonials
5
2016-05-12T13:26:46+00:00

Mirela Mema, Durres

E dashur Ticiana! Te gjesh fjalet e t'ju falenderosh ju, eshte paksa e veshtire edhe pse veshtiresite me ju skane pike kuptimi. E mendoja shume te pamundur vazhdimin e ushqyrjes me gji te djalit, por fale teje kjo veshtiresi u kapercye. Them fale teje, pasi ishit ju qe me kembenguljen tuaj por gjithashtu edhe me perkujdesjen, keshillat dhe supportin emocional bete te munduar  kapercimin e asaj veshtiresie. Besoj se shume nena jane te nje mendje me mua kur them qe ju keni nje pasion per tu admiruar ne punen tuaj. Ato nena te cilat kane provuar perfitime si ne aspektin e sjelljes, trajnimit te gjumit te bebave  si dhe sherbimit te laktacionit jam e bindur qe te jane mirenjohese. Une gjeta nje perkushtim te jashtezakonshem tek ju, e disponueshme ne cdo kohe per tu pergjigjur dhe keshilluar. Deshira ime per te vazhduar gjidhenien u plotesua dhe une te falenderoj sinqerisht nga zemra. Jam shume e lumtur qe bebushi im vazhdon te shijoje qumeshtin e gjirit. Ato pak dite me formule i harruam. Deshiroj qe profesionin qe me shume deshire e ke zgjedhur, ta vazhdosh sic e ke nisur dhe mos te rreshtesh kurre se ndihmuari nenat qe kane nevoje per sherbimet e tua. Deshiroj me te miren per bebushin tuaj Ridley, te rritet i lumtur e i gezuar. Edhe njehere faleminderit nga zemra. Me respekt, Mirela.
5
19
Përshtypje – Testimonials