Mollë të pjekura me boronicë të thatë për bebe 9 muaj plus

0
3554

Mollë të pjekura me boronicë të thatë rekomandohet për 9 muaj plus

Përbërësit:
2 mollë të mëdha të qeruara priten në copa të vogla
1 gotë me boronica të thata
3/4 gotë me cereale për femijë
2 lugë gjelle me shurup panje
2 lugë gjelle gjalpë të shkrirë
krem kosi

Përgatitja:
Zjen mollet me boronicat bashkë, pastaj i shton cerealet dhe kremin e kosit.