Ju gjithashtu mund të shtoni disa manaferra në mollë për të shtuar ngjyrat dhe shijen.

Përbërësit:

  • 1 mollë e kuqe pa lëkurë (175g)
  • 25g miell
  • 1 lugë e vogwl sheqer pluhur
  • Një majë kanellë pluhur
  • 7g gjalpë

Pregatitja:

  1. Qeroni, dhe priteni në feta mollën, vendoseni në një pjatë, hidhni 2 lugë ujë dhe futeni në mikrovalë në nxehtësinë ‘e lartë’ për 2 minuta ose derisa fruti të jetë i butë. Shtypini në copa me një pirun derisa të thërmohen mirë dhe më pas vendosini në një tavë.
  2. Vendosni miellin, sheqerin dhe kanellën në një tas të vogël (ose procesor ushqimesh), pastaj fshijini në gjalpë derisa ato të duken si thwrrime. Shpërndajeni këtë përbërje në tavë në krye të mollës së zierë.
  3. Piqeni në 180 ° C për 20-25 minuta ose derisa thërmijat të bëhet të arta. Prisni të ftohet ose shërbejeni të ngrohtë me një kos natyral.

Të dhëna mbi recetën:

apple_crumble_600x440

Mosha: mbi 12 muajsh

Vegjetariane

Nuk ka përbërës veze të shtuar

Ëmbëlsirë

Përmban: Fruta