Përbërësit:

  • 1 mollë e kuqe pa lëkurë (175g)
  • 60ml kos i bërë vetë

Pregatitja:

Qeroni, ndani bërthamat dhe priteni në feta mollën. Më pas vendoseni në një pjatë dhe futeni në mikrovalë me 2 lugë ujë.

  1. Mbulojeni me kapak dhe futeni në mikrovalë me nxehtësi të lartë për 2 minuta ose derisa fryti të jetë zbutur. OSE në të kundërt ju mund ta gatuani në një tigan të vogël, por të mbuluar për 5 minuta derisa të zbuten.
  2. Bëjeni frytin pure dhe pastaj lëreni të ftohet pak.
  3. Llokoçiteni kosin me mollët e ftohta, pastaj përziejini mirë. Shërbejini menjëherë ose kur të jenë pak më të ftohta.

Të dhëna mbi recetën:

apple_fool_600x440

Mosha: 4 deri në 6 muajsh

Pa gluten

Ëmbëlsirë

Snack

Përmban: Fruta dhe bulmet