Banane me biskota për bebe.

0
10179

Përbërësit:

• 1 banane

• 2 biskota të lagura me qumësht

• 2 lugë qumësht

Përgatitja:

banane_me_biskota

1. Largoni lëkurën e bananes dhe shtypeni me pirun derisa të bëhet në formë pureje. Hidhini pak qumësht për të fituar një masë më të lëngshme.

2. Shtoni pastaj biskotat e zbutura që më parë me qumësht.

3. Përziejini të gjitha së bashku.