GJUMI

Dhimbjet e barkut tek foshnjat, gazrat dhe problemet e gjumit.

0
Si një konsulente gjumi kam marrë shumë pyetje në lidhje me dhimbjet e barkut të bebeve, gazrat, dhe sikletet e tjera abdominale. Prindërit kanë...

Ku ndodhemi

10 Mënyra si të lehtësoni kapsllëkun e foshnjës.

0
Nëse fëmija juaj duket se shtrëngohet, ose në qoftë se pelena e saj është e mbushur me feçe të forta në formë topthash, kjo...

Guida e Jashtëqitjes së bebave.

0
Herën e parë që bebi juaj do të dalë jashtë (nëse nuk e ka bërë këtë kur ka qenë brenda jush

Pikante

Guida e Trajnimit të Gjumit tek bebet: Provat Shkencore.

0
Zgjidhja e problemeve të gjumit tek fëmijët: Provat. Strategjitë e rekomanduara në udhëzuesin tonë për zgjidhjen e problemeve të gjumit të fëmijës janë të bazuara në prova shkencore në atë çfarë funksionon për zgjidhjen problemeve të gjumit të bebeve. Përveç kësaj, strategjitë e paraqitura në udhëzues janë vlerësuar në mënyrë të veçantë në kërkimin Australian. Më poshtë po ju përshkruaj këtë kërkim dhe gjetjet e tij.
fëmija im do të kuptojë "JO"

Kur fëmija im do të kuptojë “JO”?

0
Disa foshnja fillojnë të kuptojnë se çfarë do të thotë "jo" në rreth 6 muaj, por shumica nuk do të ndalojnë atë që po bëjnë si kundërpërgjigje

Konsulenca Gjumi

Foshnja zgjohet mjaft herët.

0
A zgjohet fëmija juaj shumë herët në mëngjes? Rreth orës si; 4:00 apo 5:00 në të gdhirë? Ndonjëherë ju ndjeheni sikur nuk ka asgjë që mund të bëni për ta bërë fëmijën tuaj të flejë më gjatë. Jam e bindur se ju keni provuar shumë skenare; gjumë në orët e para të darkës, gjumë në orët e vona, dhe prapë fëmija juaj ende zgjohet herët.
[td_block_social_counter facebook=”botaebebave” facebook_app_id=”1467862726873626″ facebook_security_key=”00c3b7069cc58d8c1c3470661f6c46c0″ facebook_access_token=”1467862726873626|v7F_LkXOgG3i8B6ki_bDrsdpp64″]

RECETA

Qull me fruta pylli për beba.

0
Ja një tjetër recetë shumë e shijshme me bollgur për bebat e moshës 10 - 12 muajsh. Përbërësit: 150ml Qumësht nga ai që i jepni...

Biskota me tërshërë dhe portokalle për beba.

0
Këto biskota të shijshme janë fantastike për festa dhe piknik-e. Përbërësit: 75g gjalpë 75g sheqer Demerara 1 lug shurup i artë (Golden Syrup) 100g miell...
Receta per beba

Pulë me patate të ëmbël, rrepë suedeze dhe karrota për beba.

0
Përbërësit: 1 gjoks pule pa lëkurë Gjysma një patateje të ëmbël, e qëruar dhe copëtuar Një e treta e një rrepe suedeze, e qëruar...
Pozicionet

Pozicionet më të mira të gjumit në shtatzëni.

0
Pozicionet më të mira të gjumit në shtatzëni.

12 Kuriozitete mbi bebat e mesjetës.

0
1- Historianët e shekullit të 18-të vlerësojnë që një i mitur kishte katër herë më...

Cila është mënyra më e mirë për t’iu përgjigjur një zemërimi të çastit?

0
Cila është mënyra më e mirë për t'iu përgjigjur një zemërimi të çastit tek fëmijët?   Në...

A janë të sigurta mjekimet popullore gjatë shtatzënisë?

0
A janë të sigurta mjekimet popullore gjatë shtatzënisë?

8 Arsye pse duhet të shkoni me fëmijën tuaj në plazh.

0
Midis paketimit të qeseve me pelena për një shëtitje në plazh, marrjes së rërës absolutisht kudo me vete, dhe shqetësimit në lidhje me grindjet e fëmijës për dremitjet e ditës në plazh apo ushqimeve të shpejta, ju do të ndjeni se pushimet në plazh me fëmijën tuaj janë argëtuese dhe të bukura.
mbroni kokën e bebit

Si të mbroni kokën e bebit tuaj

0
Harxhoni disa minuta per te mesuar se si të mbroni kokën e fëmijës tuaj nga dëmtimi

Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në...

0
Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në shtatzëni.

Përfitimet befasuese nëse mbani fëmijët dhe kafshët shtëpiake nën një çati.

0
Përfitimet befasuese nëse mbani fëmijët dhe kafshët shtëpiake nën një çati.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
A Kërkoni Një Gjumë Më Të Rehatshëm Për Bebin Tuaj ?Kliko për më tepër
+