GJUMI

Dhimbjet e barkut tek foshnjat, gazrat dhe problemet e gjumit.

0
Si një konsulente gjumi kam marrë shumë pyetje në lidhje me dhimbjet e barkut të bebeve, gazrat, dhe sikletet e tjera abdominale. Prindërit kanë...
[vc_gmaps link=”#E-8_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” title=”Ku ndodhemi”]

10 Mënyra si të lehtësoni kapsllëkun e foshnjës.

0
Nëse fëmija juaj duket se shtrëngohet, ose në qoftë se pelena e saj është e mbushur me feçe të forta në formë topthash, kjo...

Guida e Jashtëqitjes së bebave.

0
Herën e parë që bebi juaj do të dalë jashtë (nëse nuk e ka bërë këtë kur ka qenë brenda jush

Pikante

Qumështi i lopës: Kur dhe si t’ia filloni fëmijës tuaj.

0
Pse ekspertët rekomandojnë të prisni prezantimin e qumështit të lopës deri sa foshnja juaj të jetë 12 muajshe? Ka disa arsye për të vonuar futjen...

Konsulenca Gjumi

Guida e Trajnimit të Gjumit tek bebet: Provat Shkencore.

0
Zgjidhja e problemeve të gjumit tek fëmijët: Provat. Strategjitë e rekomanduara në udhëzuesin tonë për zgjidhjen e problemeve të gjumit të fëmijës janë të bazuara në prova shkencore në atë çfarë funksionon për zgjidhjen problemeve të gjumit të bebeve. Përveç kësaj, strategjitë e paraqitura në udhëzues janë vlerësuar në mënyrë të veçantë në kërkimin Australian. Më poshtë po ju përshkruaj këtë kërkim dhe gjetjet e tij.
81FansLike

RECETA

Ëmbëlsirë për beba.

Ëmbëlsirë kremoze me dardhë dhe nektarinë për beba.

0
  Përbërësit: 3 dardha të ëmbla 1 nektarinë 4 lugë miell orizi për fëmijë 50ml qumësht i zakonishëm i foshnjës Pregatitja: Qeroni dhe pritini dardhat në...

Mollë të spërkatura me djathë fshati për bebe.

0
Mollë për bebe

Guida e Jashtëqitjes së bebave.

0
Herën e parë që bebi juaj do të dalë jashtë (nëse nuk e ka bërë këtë kur ka qenë brenda jush
ushqimet që duhet t'i shmangni

Ja ushqimet që duhet t’i shmangni gjatë shtatzënisë.

0
Ju duhet të jeni tepër të kujdesshme për atë që hani kur jeni shtatzënë, sepse tashmë duhet të kujdeseni edhe për beben
NËNË tej-mbrojtëse

9 Shenjat që tregojnë se jeni një NËNË tej-mbrojtëse.

0
Dashuria për fëmijët fillon shumë kohë më përpara se ju të bëheni nënë. Në shumë raste ju mund të keni

6 vese të këqija gjumi që duhet t’i shmangni tek bebat.

0
6 vese të këqija gjumi që duhet t’i shmangni tek bebat. Nëse dëshironi që bebja juaj të ketë një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë mundohuni të mos i bëni kurrë këto gabime:
hemorroidet/majasëlli pas lindjes.

Ja se si të kujdeseni për hemorroidet/majasëllin pas lindjes.

0
Ja se si të kujdeseni për hemorroidet/majasëllin pas lindjes. Gratë shtatzëna janë të prirura për të...
pharmasept tirane albania

Kush është kremi i diellit më i mirë për fëmijët tanë?

0
Kush është kremi i diellit më i mirë për fëmijët tanë?
mbroni kokën e bebit

Si të mbroni kokën e bebit tuaj

0
Harxhoni disa minuta per te mesuar se si të mbroni kokën e fëmijës tuaj nga dëmtimi

Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në...

0
Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në shtatzëni.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
A Kërkoni Një Gjumë Më Të Rehatshëm Për Bebin Tuaj ?Kliko për më tepër
+