Përbërësit:

• 375 g patate, me lëvore të hequr, e copëtuar

• 50 g presh, i larë, i prerë në rrathë

• 50 g bizele

• 75 g spinaq, i pastruar mirë

• 25 gr gjalpë

• lëng molle

• çaj mente

Përgatitja:

Patate-e-ëmbël-me-spinaq

1. Shkrini gjalpin në një tigan dhe hidhni preshin derisa të zbutet. Shtoni patatet e ëmbla dhe mbulojini me 200 ml ujë. Vlojini dhe mbuloni me kapak për t`u zier derisa të zbuten.

2. Ndërkohë zieni bizelet dhe spinaqin me çaj mente në një tenxhere. Pastaj bluajeni derisa të fitoni formën e puresë.

3. Kulloni patatet e ziera të përziera me presh, dhe vendosni në blender për ti bluar.

4. Pastaj përzieni të dy puretë, dhe hidhni lëng molle derisa të fitoni masën që dëshironi.

# Në mungesë të spinaqit mund të përdorni brokoli.