GJUMI

Dhimbjet e barkut tek foshnjat, gazrat dhe problemet e gjumit.

Si një konsulente gjumi kam marrë shumë pyetje në lidhje me dhimbjet e barkut të bebeve, gazrat, dhe sikletet e tjera abdominale. Prindërit kanë...

Ku ndodhemi

10 Mënyra si të lehtësoni kapsllëkun e foshnjës.

Nëse fëmija juaj duket se shtrëngohet, ose në qoftë se pelena e saj është e mbushur me feçe të forta në formë topthash, kjo...

Guida e Jashtëqitjes së bebave.

Herën e parë që bebi juaj do të dalë jashtë (nëse nuk e ka bërë këtë kur ka qenë brenda jush

Pikante

Kebab me fruta për beba

Pse fëmija im kafshon kur ai është duke pirë gji?

Pse fëmija im kafshon kur ai është duke pirë gji? Përveç pozicionit të dobët të vendosjes së bebit në gji, ka dhe arsye të tjera...

Ushqyerja me gji Vs. Ushqyerja me formulë.

Ushqyerja me gji Vs. Ushqyerja me formulë. Një vendim i madh që nënat e reja duhet të bëjnë është ta ushqejnë fëmijën e tyre me...

Kur vjen qumështi i gjirit?

  Ardhja e qumështit të gjirit është fenomen fiziologjik. Manifestohet përgjithësisht në 2-3 ditët e para deri 6-7 ditë pas lindjes. Vetëm në rastet e...

Konsulenca Gjumi

Gjumi i të porsalindurve. Çfarë duhet të dini?

Gjumi i të porsalindurve. Çfarë duhet të dini? I porsalinduri juaj është i programuar për të fjetur ndryshe nga ju. Ja çfarë duhet të dini rreth mënyrës dhe kohës kur foshnjat e sapolindura flenë.
81FansLike

RECETA

Makarona për beba.

Makarona me domate, mocarela dhe borzilok për beba.

Ja një pjatë shumë e shijshme makaronash për bebin tuaj. Përbërësit: 1 karotë e madhe (90g) 80g patate të reja 1 lugë gjelle vaj vegjetal ...

Pure Karrote me Molle për bebe.

Pure Karrote me Molle për bebe.

Guida e Trajnimit të Gjumit tek bebet: Provat Shkencore.

Zgjidhja e problemeve të gjumit tek fëmijët: Provat. Strategjitë e rekomanduara në udhëzuesin tonë për zgjidhjen e problemeve të gjumit të fëmijës janë të bazuara në prova shkencore në atë çfarë funksionon për zgjidhjen problemeve të gjumit të bebeve. Përveç kësaj, strategjitë e paraqitura në udhëzues janë vlerësuar në mënyrë të veçantë në kërkimin Australian. Më poshtë po ju përshkruaj këtë kërkim dhe gjetjet e tij.

Kur mund të pijnë ujë bebat?

Kur mund të pijnë ujë bebat?

Grafiku i rritjes së bebave djem 0-12 muajsh.

Grafiku me poshtë jep një ide për 3-97% te standartit të rritjes për djemtë. Kjo...

Çfarë është “Cluster Feeding” ose ndryshe grumbullimi i ushqimit tek bebet?

A ju ka ndodhur që në orë të caktuara të ditës fëmija juaj të jetë më i grindur se zakonisht, të qajë më shumë dhe të mos e qetësoni dot përveçse t’i ofroni atij gjirin? A ju duket sikur në një periudhë të caktuar të ditës ju nuk e hiqni dot beben nga gjiri juaj? Mos u bëni merak. Këto sjellje janë krejt normale dhe jo shqetësuese.

Jeni duke hasur vështirësi me GJUMIN e bebes tuaj apo me GJIDHËNIEN ???

Jeni duke hasur vështirësi me GJUMIN e bebes tuaj apo me GJIDHËNIEN ??? Jeni në vendin e duhur.
pharmasept tirane albania

Kush është kremi i diellit më i mirë për fëmijët tanë?

Kush është kremi i diellit më i mirë për fëmijët tanë?
mbroni kokën e bebit

Si të mbroni kokën e bebit tuaj

Harxhoni disa minuta per te mesuar se si të mbroni kokën e fëmijës tuaj nga dëmtimi

Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në...

Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në shtatzëni.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
A Kërkoni Një Gjumë Më Të Rehatshëm Për Bebin Tuaj ?Kliko për më tepër
+